طب سنتّی طب سنتّی

طب سنتّی

از دیرباز حکما و طبیبان قدیم براساس تجارب خود نسل به نسل این دانش را به فرزندان خویش انتقال داده‌اند تا این که در زمان اسلام ائمه دینی ما بعضا همان مطالب را تایید نموده و حتی برخی از آنان مستقلا رساله ای بر طب سنتی نوشتند.

از دیرباز حکما و طبیبان قدیم براساس تجارب خود نسل به نسل این دانش را به فرزندان خویش انتقال داده‌اند تا این که در زمان اسلام ائمه دینی ما بعضا همان مطالب را تایید نموده و حتی برخی از آنان مستقلا رساله ای بر طب سنتی نظیر رساله ذهبیه یا طب‌الرضا، طب‌الصادق و طب‌النبی نوشتند و افق دید پزشکان آن دوره را با منابع وحی در این خصوص آشنا ساختند. بر فرض مثال سیاهدانه و عسل و حجامت را تا آسمان هفتم بالا برده و مقام آن را تا آن حد بالا معرفی نمودند؛ یا این که شیر را مایعی مستقل از بهشت که به صورت نهر جاری است و کاسنی را سبزی بهشتی و... معرفی نمودند. ائمه دینی ما برخی از رفتارهای درمانی نظیر حجامت، فصدخون، رژیم غذایی(روزه)، ماساژ درمانی، دعا درمانی، قرآن درمانی، روان درمانی و .. را نیز در طب تایید و یا معرفی نمودند.


یکی از مهم‌ترین اصول طب سنتی که شناخت بیماری ها را برای پزشک آسان می نماید و در نتیجه درمان را نیز راحت تر می کند. قبول و معرفی طب اخلاطی است که در آن معتقدند خون انسان از چهار خلط دم، صفرا، سودا و بلغم تشکیل شده که میزان طبیعی آن در بدن مفید و زیادی آن ها در بدن بیماری‌زا است. حکما و علمای طب سنتی قدیم معتقد بودند که پزشک علاوه بر رشته طب بایستی با حدود 10 رشته دیگر دانشگاهی (علوم وابسته به طب سنتی، فقه و حدیث، علم اخلاق، علم حکمت(فلسفه)، علم منطق، علم  طبیعی، علم هندسه، علم هیئت، علم احکام نجوم، علم حساب، علم کهانت و فراست آشنایی داشته باشد تا بتواند درمانگر خوبی برای مردم باشد در غیر این صورت طب به تنهایی قادر به درمان این همه بیماری‌های مختلف نخواهد بود . پیشینیان معتقد بودند که غذا خوردن هم مثل خیلی کارهای دیگر آدابی دارد و بایستی پزشک براساس وضعیت جسمی بیمار تمام این اصول را به بیمار تذکر دهد. مثلا سیستم خرده خواری و یا سه نوبت غذاخوردن در شبانه روز را خیلی قبول نداشتند. بلکه بهترین روش را در رژیم ترک ناهار و فقط خوردن صبحانه و عصرانه خصوصا در فصول گرم مفید می دانستند. زیرا در این صورت کبد و سایر ارگان های دست اندرکار جهازهاضمه، وقت کافی جهت استراحت و گوارش خوردنی ها پیدا می کنند وگرنه تند تند و به دفعات مختلف غذا خوردن جز این که غذاها در بدن تجمع پیدا کنند و در دراز مدت شخص را چاق، مسموم و خواب آلود کنند سود دیگری را در بر ندارند.


ارسال نظر

توصیه های پزشکی:

خواص روغن سیاه دانه

سیاه دانه یکی از پرکاربردترین گیاهان دارویی است که در نسخه های طبیبان طب سنتی به وفور یافت می شود. ا...

حنا در طب اسلامی (بخش سوم)

 در دو مقاله قبلی درباره فواید حنا برای بیماری های پوست و جایگاه آن درطب اسلامی بیان شد، در این...

طریقه و میزان مصرف گل بنفشه

یکی از گیاهان فوق العاده عالی که در طب سنتی مورد استفاده قرار می گیرد ، گیاه گل بنفشه است. این گیاه ...

خواص دمنوش ریحان

ریحان خواص فوق  العاده ای دارد. هم از برگ و هم از تخم این گیاه استفاده های فراوانی می شود. ریحا...