رزماری درمان کننده میگرن رزماری درمان کننده میگرن

رزماری درمان کننده میگرن

محققان عامل اصلی ایجاد سردرد میگرنی را وجود اشکال در رگ های خونی و اعصاب درون مغز دانسته اند. همچنین قابل ذکر است که تا کنون این نظریه به اثبات نرسیده است.

به هنگام فعال شدن میگرن فرد سردرد شدیدی را دریک طرف سر خود حس میکند که با زیاد شدن مدت زمان سردرد ممکن زندگی فرد دچار اشکال شود. فرد بیمار در مقابل صدا، نور، حرکت و .... بسیار حساس می شود. علائم میگرن شامل درد در ناحیه شقیقه ها و چشم ها و بصورت ضربه و تپش در سر رخ می دهد. قبل از شروع میگرن فرد دچار سردردهای خفیف می شود و بهتر است برای پیشگیری از میگرن از اضطراب و مصرف غذاهای آلرژی زا پرهیز کند.


گیاه رزماری برگرفته از کلمه لاتین Rosmarinus  در کل به معنای نسیم دریا شناخته می شود که این تعریف خود حاکی از بوی خوش رزماری است که فرد با استشمام این بو حس خوبی را تجربه می کند. گل‌های این گیاه خوشبو کوچک و به رنگ آبی روشن است که در کنار برگ‌ها می‌روید از این گیاه برای بهتر کردن عطر و مزه غذاها به طور معمول استفاده می کنند.

از دیرباز تا به امروز رزماری به عنوان یکی از روش های درمان طبیعی میگرن شناخته شده است. افراد مبتلا به سردردهای میگرنی می‌توانند مقداری رزماری را در آب بجوشانند سپس با آن بخور دهند و یا مالش عصاره رزماری روی شقیقه ها یا بو کردن عطر رزماری با کاهش شدت علائم میگرن مرتبط است.


ارسال نظر

توصیه های پزشکی:

خواص روغن سیاه دانه

سیاه دانه یکی از پرکاربردترین گیاهان دارویی است که در نسخه های طبیبان طب سنتی به وفور یافت می شود. ا...

حنا در طب اسلامی (بخش سوم)

 در دو مقاله قبلی درباره فواید حنا برای بیماری های پوست و جایگاه آن درطب اسلامی بیان شد، در این...

طریقه و میزان مصرف گل بنفشه

یکی از گیاهان فوق العاده عالی که در طب سنتی مورد استفاده قرار می گیرد ، گیاه گل بنفشه است. این گیاه ...

خواص دمنوش ریحان

ریحان خواص فوق  العاده ای دارد. هم از برگ و هم از تخم این گیاه استفاده های فراوانی می شود. ریحا...