با رزماری حافظه خود را تقویت کنید با رزماری حافظه خود را تقویت کنید

با رزماری حافظه خود را تقویت کنید

مطمئنا شما تا به این حال با جملاتی ا کجا گذاشتم! چرا یادم رفت می خواستم چکار کنم! و از این دست قبیل جملات  ... روبرو شده و آشنا هستید. هرکس در طول شبانه روز در اثر درگیری های ذهنی زیاد و مشغله های فکری گاهی دچار فراموشی می شود. 

این فراموشی منجر به پایین آمدن اعتماد به نفس شخص و عدم یاداوری کارهای خود می شود.همین امر اگر زیاد شود و شخص بی توجهی کند و این مسئله را ساده فرض کند و به دنبال درمان و تقویت حافظه خود برنیاید قطعا پیامدهای جبران ناپذیری دربرخواهد داشت. شما به عنوان شخصی که سلامتی خود را از همه چی مهم تر می داند و یا به عنوان والدینی دلسوز برای پیشرفت فرزندان خود در تحصیل برای جلوگیری از ضعیف شدن حافظه اقداماتی را بیاندیشید. و چه بهتر که به جای استفاده از داروهای شیمیایی که هر کدام عوارض خود را دارند از گیاهی به نام رزماری که شما را در تقویت حافظه کمک میکند استفاده کنید.


نام رزماری برگرفته از کلمه لاتین Rosmarinus  در کل به معنای نسیم دریا شناخته می شود که این تعریف خود حاکی از بوی خوش رزماری است که فرد با استشمام این بو حس خوبی به فرد منتقل می شود. گل‌های این گیاه خوشبو کوچک و به رنگ آبی روشن است که در کنار برگ‌ها می‌روید

 رزماری از دیرباز به عنوان گیاهی جهت تقویت حافظه مورد استفاده قرار میگرفته . رزماری حافظه را تقویت کرده و به افزایش هوش و بهره هوشی و تمرکز کردن کمک میکند. بر طبق پژوهش های صورت گرفته اسید کارنوسیک موجود در رزماری محرکی برای تحریک فعالیت های مغزی می باشد.عطر خوش رزماری که منشا آن اسید کارنوسیک، عاملی برای تحریک رگ های عصبی و فعال کردن واکنش های عصبی داخل مغز می شود. این گیاه مانع از الزایمر زودرس و بهبود اختلالات حاد شناختی در افراد کهنسال می شود.

از برگ و سرشاخه های این گیاه خوشبو برای تهیه اسانس استفاده می کنند. جهت استفاده از این گیاه برای تقویت حافظه می توان روغن رزماری را به صورت روزانه بر روی پوست استعمال کرد که علاوه بر بهبود فعالیت های مغزی و خوشبو کردن محیط مانع خشکی پوست می شود.  اگر به صورت خوراکی می خواهید استفاده کنید می توان در غذا به کار برد که علاوه بر معطر کردن و دلپذیر کردن غذا باعث هضم بهتر غذاهای گوشتی و سخت برای جلوگیری از بیماری های گوارشی می شود. 

ارسال نظر

توصیه های پزشکی:

خواص روغن سیاه دانه

سیاه دانه یکی از پرکاربردترین گیاهان دارویی است که در نسخه های طبیبان طب سنتی به وفور یافت می شود. ا...

حنا در طب اسلامی (بخش سوم)

 در دو مقاله قبلی درباره فواید حنا برای بیماری های پوست و جایگاه آن درطب اسلامی بیان شد، در این...

طریقه و میزان مصرف گل بنفشه

یکی از گیاهان فوق العاده عالی که در طب سنتی مورد استفاده قرار می گیرد ، گیاه گل بنفشه است. این گیاه ...

خواص دمنوش ریحان

ریحان خواص فوق  العاده ای دارد. هم از برگ و هم از تخم این گیاه استفاده های فراوانی می شود. ریحا...