افزایش سیستم ایمنی بدن توسط رزماری افزایش سیستم ایمنی بدن توسط رزماری

افزایش سیستم ایمنی بدن توسط رزماری

اگر شما یکی از دوستداران چایی سبز هستید قطعا با خواص موجود در ان آشنا هستید یکی از این خواص چایی سبز ترکیبات آنتی اکسیدانی می باشد که در رزماری هم یافت می شود. بدن در مقابل در انواع میکروب ها و ویروس ها راه های دفاعی زیادی دارد.

اولین سد دفاعی بدن پوست می باشد که مانع از ورود میکروب ها به داخل بدن می شود.  یکی ازخواص مفید موجود و بسیاز زیاد در رزماری ترکیبات انتی اکسیدانی می باشد. رزمارینیک اسید، کافئیک اسید، بتولیک اسید، و کارنوسول از جمله مواد متشکله آنتی اکسیدان ها می باشند.  این ترکیبات همانند یک سپر دفاعی از بدن عمل می کنند و سیستم ایمنی بدن را افزایش می دهد. 

علاوه بر داشتن ترکیبات آنتی اکسیدان که بر سیستم دفاعی بدن اثر گذار می باشد؛ این گیاه در مقابل حمله ی باکتری به نام اچ پیلوری که یک عامل بیماری زا خطرناک شناخته شده و محل رشد این باکتری در معده می باشد واکنش نشان میدهد.

محل زندگی این باکتری در معده می باشد که می تواند منجر به زخم معده در افراد شود.


ضد التهاب ، ضد سرطان زا ،ضد میکروب، ضد ویروس، ضد قارچ از جمله مصارف بی شمار دارویی این گیاه می باشد.

سرطان و ایدز دو بیماری بسیار و خطرناک و تا حدودی غیر قابل درمان در میان افراد شناخته شده است در صورتی که چنین نیست . محیط پیرامون انسان سرشار از گیاهان دارویی با خواص بسیاری می باشد . چه بسا تا کنون بر روی بسیاری ازین خواص هنوز کار نشده و یا در حال تحقیق و بررسی می باشد. اما جای خوشحالی است که دانشمندان در تحقیقات خود متوجه خاصیت ضد سرطان بودن رزماری شده اند. رزماری با غیر فعال کردن هورمون های استروژن که عامل بروز سرطان سینه می باشد جلوگیری می کند. همچنین اسید کارنوزیک رزماری یکی از قوی ترین مواد موثره ی ضد ایدز (HIV) می باشد

رزماری در ابتدا در شرایط آب و هوایی مدیترانه ای رشد کرده است اما با تکثیر و پرورش آن متوجه شده اند کهدر تمام شرایط آب و هوایی قابل کشت می باشد. میتوان گفت تحمل و مقاومت بالای این گیاه را حتی در بالا بردن سطح ایمنی و دفاع بدن هم مشاهده کرد. گل هایی خوشبو وکوچکی به رنگ ابی روشن دارد و در تمام سال سرسبز می باشد.

استفاده از رزماری و لحاظ کردن این گیاه پرخاصیت در برنامه غذایی خود می توان به بهبود و افزایش قدرت دفاعی بدن خود کمک کرد که در برابر انواع بیماری های میکروبی مقاوم باشیم .

با استفاده از مخلوط از رزماری، اکالیپتوس، میخک، لیمو و روغن دارچین می توان 99درصدر باکتری های محیط خود را از بین برد.


ارسال نظر

توصیه های پزشکی:

خواص روغن سیاه دانه

سیاه دانه یکی از پرکاربردترین گیاهان دارویی است که در نسخه های طبیبان طب سنتی به وفور یافت می شود. ا...

حنا در طب اسلامی (بخش سوم)

 در دو مقاله قبلی درباره فواید حنا برای بیماری های پوست و جایگاه آن درطب اسلامی بیان شد، در این...

طریقه و میزان مصرف گل بنفشه

یکی از گیاهان فوق العاده عالی که در طب سنتی مورد استفاده قرار می گیرد ، گیاه گل بنفشه است. این گیاه ...

خواص دمنوش ریحان

ریحان خواص فوق  العاده ای دارد. هم از برگ و هم از تخم این گیاه استفاده های فراوانی می شود. ریحا...